English             ..:: معرفی » درباره دانشکده » تاریخچه ::..
ﺳﻪشنبه 29 آبان 1397

مقاطع و رشته های تحصیلی
 افتخارات
کتابخانه دیجیتال
انجمن ها
همایش ها و سمینارها 
 اطلاعیه های پژوهشی
آرشیو اخبار
مجموعه تصاویر
 برنامه راهبردی و عملیاتی دانشکده
 گزارش عملکرد سالانه
سوالات متداول
پیوند ها و اطلاعات مفید
نظرات و پیشنهادات
ارتباط با دانشکده
امور دانش آموختگان
 ورود به پست الکترونیک دانشگاه
 FTP
نقشه سایت
 

 

تاریخچه دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی

 

 

 

 دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی در انجام خدمات آموزشی و پژوهشی در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، مدیریت، حسابداری و خانواده، همچنان پیشتاز بوده و با برخورداری از اساتید مجرب دانشکده و همکاری سایر اساتید، برترین دانشکده ویژه بانوان در سطح منطقه (آسیا، خاورمیانه و یا کشورهای اسلامی) محسوب می شود.

این دانشکده توانسته است با تربیت بانوان مسلمان فرهیخته، موجبات ارتقای شغلی و پیشرفت حرفه‌ای آنان را فراهم سازد؛ همچنین  با انجام پژوهش ها و مشاوره های کاربردی، انتشارات علمی و همایش های اثرگذار، شأن و منزلت دانشگاه  و رتبه علمی آن را در قیاس با سایر دانشگاه های کشور ارتقا دهد.  

رشته مدیریت ، حسابداری ، علوم اجتماعی، اقتصاد و مطالعات خانواده با قدمتی معادل قدمت دانشگاه الزهراء(س) از قدیمی ترین رشته ها در این دانشگاه است. همزمان با تاسیس مدرسه عالی دختران در سال 1343، رشته ای تحت عنوان مترجمی زبان های خارجی و منشیگری شکل گرفت. بعدها همین رشته با عنایت به گرایش های منشیگری و حسابداری به دو رشته مستقل خدمات اداری و حسابداری تقسیم شد.

تمامی رشته های مذکور در دهه 1350 تاسیس شده و از سال 1365 در قالب یک دانشکده مستقل به فعالیت خود ادامه داده اند. هم اکنون پنج رشته فوق پذیرش دانشجو در مقطع ارشد  دارند و نیز در رشته اقتصاد و حسابداری پذیرش دانشجوی دکتری وجود دارد.

دی ان ان evoq